Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 21.9.2016

Trh 23.9.2016

img_0408mensiTento týden Vás opět srdečně zveme na farmářský trh. Po létě a horkém počasí, ve kterém čokolády tají, se na trhu opět objeví Choco Delight – ruční výroba čokolád a pralinek. S příchodem podzimu zavítá do Jilemnice znovu pan Kučera z Farmy Rubín Lužany se svými švestkami, jablky a hruškami. Je nám líto, ale tentokrát na trhu bude úplně chybět maso a uzeniny.

I z řemesel budeme moci prohlídnout pestrou nabídku – vlněné hračky, oblečení a doplňky paní Olšové ze Semil, bavlněná trika z Víchové, koženou galanterii Blanky Mudrové a také přírodní mýdla a šampony paní Cinerové z Olešnice. (Pokračování textu…)

Více...
| 14.9.2016

Trh 9. 9. – rajčata, cukety, okurky, vřes, fuchsie, sléz …

Farmářské trhy v Jilemnici

Sušené květy maurského slézu přivezla na trh paní Suchardová ze Syřenova

Na minulém trhu byla k dostání spousta zeleniny, dozrávají rajčata, hojnost byla i okurek, cuket, objevují se dýně, listová zelenina a mnoho dalšího. Poprvé náš trh navštívili manželé Suchardovi, zahrádkáři ze Syřenova. Přivezli hlavně švestky, ale i patizony, cukety, rajčata a také sušené květy maurského slézu a rostliny. Manželé Suchardovi se věnují kromě pěstování zeleniny i pěstování květin, mnoho péče věnují především růžím a fuchsiím. Již po několik let pořádají výstavu fuchsií (letošní ročník již proběhl, dočíst se o něm můžete zde) a podílejí se i na „víkendu otevřených zahrad“, který probíhá v červnu. (Pokračování textu…)

Více...
| 4.9.2016

Farmářský trh v Jilemnici 9.9.2016

farmářské trhy JIlemnice

Keramika paní Válkové bude na farmářském trhu k dostání ještě během listopadu

Letní nepravidelnosti v rozpisu jilemnických farmářských trhů jsou již minulostí a podzim na nás dýchá ranním chladem. Srdečně Vás zveme na další trh, který proběhne již tento pátek.

S potěšením oznamujeme, že budeme po prázdninové přestávce opět moci vychutnávat výtečné pečivo z Krakonošova pekařství ve Vysokém nad Jizerou. Pan Brož by měl kromě trvalek a dalších rostlinek přivézt i papriky. Tradičně pestrou nabídku zeleniny můžeme obdivovat u Kuchařových z Polabí a také u pana Hnízda z Lužan. Z potravin se nově objeví koláče typu frgály (podobné i když s jiným označením k nám do Jilemnice přivážela i Hukvaldská pekárna, která se poslední týdny vyrovnává s velkým pracovním vytížením).

Z řemesel se po delší odmlce na trhu objeví paní Kolisková s různými šitými dekoracemi a doplňky a také paní Albrechtová s taškami a dalšími textilními výrobky. Bavlněná trička šitá ve Víchové přiveze znovu paní Vejnarová.  (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...
ovce_farmářské trhy v Jilemnici

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...
IMG_8869menší

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...