Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 19.9.2017

Aktuality k trhu 22. 9.

Podzim postoupil, denního světla ubývá, listí červená a zlátne, rána jsou chladná a chladnější, brambory jsou již ve sklepech, dozrávají dýně a poslední rajčata, kvete řebříček. V Jilemnici nás pravděpodobně čekají ještě čtyři trhy, první hned tento pátek. Těší nás, že se po delší přestávce na trhu znovu objeví pojízdná prodejna řeznictví a uzenářství Jiřího Hlinky z Nymburka. Aktualitou méně příznivou je, že tento podzim nebude na trhu k dostání ovoce pana Kučery z Lužan. V důsledku mrazivého jara je letošní sklizeň jablek velmi velmi podprůměrná. Pan Kučera nebude letos vozit jablka ani k obchodu RENO, kde měl již několik podzimů své stálé stanoviště a trvalé zákazníky. Snad bude příští rok pro ovocnáře příznivější. (Pokračování textu…)

Více...
| 2.9.2017

Trhy pokračují i po prázdninách

V přiloženém letáčku najdete termíny nejbližších dalších farmářských trhů. Fotografie z minulého trhu jsou vystavené na našem facebookovém profilu.

Více...
| 22.8.2017

Poslední prázdninový trh 25. 8. 2017

farmářské trhy v Jilemnici

Dřevěné svícny pana Roberta Němce ze Suché u Nechanic

Ještě ani nevychladlo kolo štěstí a nedozněly v uších všechny písničky a pouťové farmářské trhy jsou již minulostí. Tento pátek se trhy znovu vrátí na Masarykovo náměstí před radnici. Na trhu najdeme naše známé prodejce a oblíbené produkty (podrobnosti zde). Uzeniny ze Studence budou tentokrát připravené k prodeji ve vitrýně, nepřijede celé chladící auto. A úplně nově budou na trhu k mání dřevěné výrobky (bytové doplňky, prkénka, svícny, věšáčky, stoličky ad.) pana Roberta Němce ze Suché u Nechanic. Jste srdečně zváni!

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...