Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 27.7.2017

Zítra na jilemnickém náměstí znovu vyroste trh

Zase po měsíci se můžeme těšit na páteční farmářský trh. Po roce přijede paní Nová ze Stračovské Lhoty s rozkvetlými gloxíniemi a trvalkami. Z těch, kteří nebývají na každém trhu, budou Valašské frgále, Štramberské uši a trubičky. Lucie Hanzlíčková přiveze na trh vlastnoručně šité dekorace a doplňky a také bude Trojka design s bavlněným oblečením z Víchové. Z trhu se dnes z personálních důvodů omluvila vysocká pekárna. Více informací najdete zde.

 

Více...
| 13.7.2017

Pátek 14. července jen zelenina

Tento pátek 14. července se nemohou na náměstí uskutečnit farmářské trhy z důvodu konání Krakonošových letních podvečerů. Kuchařovi ale přivezou žádané okurky nakládačky a spoustu další zeleniny jako obvykle. Stánek bude umístěn vedle pódia před budovou městkého úřadu B v čase od 7,00 do 15,00.

Více...
| 27.6.2017

Blíží se trh 30. 6. (aktuality)

Týden se překulí do své druhé poloviny již zítra a páteční trh se kvapem blíží. Pod záložkou „Naši prodejci“ najdete aktuální seznam prodejců pro nadcházející trh. Někteří prodejci oproti předpokladům nepřijedou, jiní se zase naopak přidali. Po dlouhé době se u nás na trhu v pátek objeví například pan Marcel Sobek s vínem z černého rybízu (Čerbíz). Znovu budeme moci nakoupit i uzeniny ze Studence a mnoho dalších již na našem trhu tradičních dobrot. Jste srdečně zváni! (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...