| 21.9.2018

Pár postřehů po trhu

Na dnešním trhu jsme ještě stavěli slunečníky a chránili zboží před horkým letním sluncem, podzim už ale sahá na zlatá vrátka toho přeteplého léta. Snad pro vysvětlenou zde píši, že sazenice jahod již došly, bylo jich letos právě kvůli extrémnímu suchému počasí daleko méně než jiné roky. Pan Kučera s jablíčky by měl příště k nám na trh dorazit, stejně tak i pan Kurek se slovenskými sýry, dnes měl poruchu vozu a nepřijel.Dnes naposledy jsme se na jilemnickém trhu setkali s paní Suškovou a jejími léčivými sirupy, do Jilemnice na trhy již jezdit nebude. Tuto sezonu naposledy přivezl svou zeleninu pan Hnízdo z Lužan, pomalu připravuje zahradnictví a sám sebe na zimní odpočinek. Na jaře ale přijede hned, jak počasí dovolí, se sadbou. (Pokračování textu…)

Více...
| 18.9.2018

V pátek 21. 9. nás čeká pestrá podzimní nabídka

Tento pátek přijedou do Jilemnice na trhy prodejci s typicky podzimní nabídkou. Květiny, trvalky, bylinky přivezou Lejdarovi (pamatujete na ty nádherné velkokvěté ibišky na pouti?), pan Hnízdo přijede letos pravděpodobně naposledy se svou zeleninou z Lužan, pan Kučera přiveze jablka ze své farmy Rubín, přidá se i pan Krejcar s pestrou nabídkou zeleniny a již potřetí k nám teď na konci letní sezóny přijedou také pracovníci z jahodárny ve Veselé se sazenicemi jahod. Kromě těchto podzimních lákadel budou v nabídce i další oblíbené produkty – špaldové pečivo, valašské frgále, káva, zelenina rodiny Kuchařových z Polabí, holandské sýry, slovenské sýry, med, možná i burčák, koření. Nabídku doplní také masti a další přírodní kosmetika firmy Vivaco a ručně šité /zejména dětské/ oděvy paní Farské. Přijďte si vybrat, přijďte se inspirovat! V pátek od 7:00 na Masarykově náměstí v Jilemnici.

(Pokračování textu…)

Více...
| 21.8.2018

Pouťové farmářské trhy – poděkování

Nová pouťová střelnice poprvé v plném provozu a hned v obležení malých střelců.  Po prvních zkušenostech máme v hlavách představu o možných vylepšeních. Díky za Váš zájem!

Pouťové farmářské trhy by se ani letos neobešly bez podpory Města Jilemnice! Děkujeme! Právě Město Jilemnice se na nás minulý rok obrátilo s myšlenkou uspořádat během jilemnické Svatovavřinecké pouti takové „jiné trhy“.
Také velmi děkujeme SD Jilm, panu Jiřímu Paulů a panu Ludvíku Haukovi, za zajištění stanů s posezením, stanu pro muzikanty, svazku obcí Jilemnicko za zapůjčení prodejních stánků, panu místostarostovi Vinklářovi a pracovníkům Městského úřadu Jilemnice za zajištění stavby, úklidu stánků a vstřícnost při zajišťování akce, IC Jilemnice za propagaci, Leošovi Erbenovi z grafického studia Gentiana za úpravy a výrobu propagačních materiálů.
Velké díky patří dále Vysockému pekařství, které věnovalo pečivo.
Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se postarali o hladký chod kola štěstí a střelnice, pomohli s přípravami a úklidem, Jilemskému spolku paní a dívek, který svou účastí obohatil trhy.
Poděkování patří také Obci Mříčná za zapůjčení kola štěstí.

Velmi děkujeme hlavním partnerům Jilemnické pouťové střelnice:
Subatech – vrakoviště Subaru a ekologická likvidace autovraků, www.subatech.cz
Vysocké pekařství – www.ceskepecivo.cz
Pila Novotný Jilemnice – www.pilanovotny.cz
Ing. Jan Korda – projekty staveb

Na uskutečnění střelnice se také finančně podíleli:
-To pravé ořechové, Jilemnice
– František Augustin
– Ivana Maryšková
– Ilona Šolcová
– manželé Vejclovi
Střelnici vymyslel a vyrobil Vlastík Ducháček, tesař a truhlář z Mříčné, namalovala ji paní Jaroslava Kunátová z Jilemnice.
Děkujeme!!!

A děkujeme prostě všem, kteří přispěli k příjemné atmosféře!

Fotografie z pouťových trhů naleznete buď na našem facebookovém profilu nebo zde níže v článku.

(Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...