| 14.7.2019

Příští trh proběhne v pátek 26. 7. 2019

Jste srdečně zváni!

Více...
| 28.5.2019

Příští trh se koná v pátek 31. května 2019.

Více...
| 11.4.2019

Lákadla prvního trhu

Už se nám to blíží! První trh se uskuteční už příští týden – ve čtvrtek 18. dubna 2019.

A jaká máme lákadla? Tak například:

Krakonošovo pekařství z Vysokého nad Jizerou
Špaldové mlsání z Jičína
Zelenina z Polabí
Med z Libštátu
Zelenina z Lužan
Holandské sýry
Slovenské sýry
Valašské frgále 
Sadba Jahodárna Veselé
a další.

Ale třeba také dřevěné kuchyňské náčiní, proutěné výrobky, originální šitý a malovaný textil, vlněné hračky,…

No prostě – chystejte tašky a košíky na pořádný nákup.

Těšíme se na vás!

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...