Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 14.5.2018

Tentokrát již ve čtvrtek 17. 5.

Nejbližší farmářský trh se uskuteční tentokrát ve čtvrtek (17. 5.). Následující sobotu 19. 5. se bude na jilemnickém Masarykově náměstí konat tradiční májový jarmark, na který se chystají stánky již v pátek. Tak bychom se v náš tržní pátek na náměstí nevešli. Tedy v pátek na viděnou!

Podrobné informace o prodejcích a sortimentu najdete zde.

Fotografie z minulého trhu jsou vystavené na našich facebookových stránkách.

Těšíme se na viděnou.

Více...
| 13.5.2018

Stánek s masnými výrobky

Čabajky od firmy PRANTL na pultu stánku s masnými výrobky

Čabajky od firmy PRANTL na pultu stánku s masnými výrobky (20. 4. 2018)

Od letošního roku se budeme na trhu pravidelně potkávat se stánkem paní Maryškové a s její nabídkou uzenin a trvanlivých masných výrobků (hned vedle pečiva Pekařství Studenec p. Josefa Hamáčka). Na pultu stánku paní Maryškové jsou k vidění čabajky – trvanlivé masné výrobky – od firmy Prantl (http://www.janprantl.cz/). Tyto výrobky z vepřového a hovězího masa jsou fermentované a je možné je skladovat v suchém prostředí při teplotě do + 20 st.C. K výrobě 100 g čabajky je použito 140 g masa. V chladící vitrýně jsou pak vystaveny uzeniny z uzenářství Nosek ze Studence. (Pokračování textu…)

Více...
| 12.5.2018

Férová snídaně 2018 – fotografie

V sobotu 12. 5. proběhla v Jilemnici na zahradě farního sboru ČCE za krásného slunného počasí již třetí  férová snídaně. Fotografie z happeningu jsou vystaveny na facebookových stránkách jilemnické férové snídaně.

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...