Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 22.4.2018

Poznámky po trhu

Kapky vody poletující kolem kašny v horkém dni příjemně chladí, jaro postupuje, potěšilo tentokrát na trhu i nás. Blíží se májový jarmark (19. 5.) a s ním změna pro naše trhy. Před jarmarkem se bude konat trh netradičně již ve čtvrtek (17. 5.) na obvyklém místě na Masarykově náměstí. Bližší a aktuální informace najdete na našem fb profilu a na těchto internetových stránkách. Známé informace o prodejcích jsou již nyní uvedeny zde. Nové budeme průběžně doplňovat.

Na trh 17. 5. nepřijede paní Akkelien s holandskými sýry, zastihnout ji bude možné na májovém jarmarku 19. 5.  (Pokračování textu…)

Více...
| 17.4.2018

V pátek bude na náměstí rušno

V pátek 20. 4. se na jilemnické Masarykovo náměstí sjedou naši oblíbení prodejci. Po zimní přestávce se na trhu znovu objeví manželé Vrkoslavovi s výrobky z mléčné farmy Dolenec. Na trh se vrátí a pravidelně bude jezdit paní Endrstová se skalničkami a trvalkami. Další nabídka produktů je již tradiční, aktuální přehled prodejců najdete zde. Přijďte si vybrat, jste srdečně zváni!

Více...
| 4.4.2018

Druhý trh (6. 4.) už s jarním počasím?

Nabídka stánku jilemnické montessori školky z.s. Na Horu. U stánku obsluhovali rodiče a také děti ze školky.

Na konci zkráceného povelikonočního týdne proběhne na náměstí před radnicí druhý letošní farmářský trh. Zdá se, že se již zima s našim podhůřím rozloučila a tak se těšíme na teplé voňavé jarní setkání s Vámi všemi u nás na trhu. Jste srdečně zváni!

Přehled prodejců najdete v tabulce vystavené zde. (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...