Pouťové farmářské trhy Jilemnice 2018
Pouťové farmářské trhy Jilemnice 2018
| 2.7.2018

Pár postřehů z minulého trhu

Krásný letní den našeho uplynulého trhu byl plný dětí, veselí, slunce, celý jen zářil. Přikládám pár fotografií s letní náladou. Více bude brzy ke shlédnutí na našem fb profilu. Malou ale milou novinkou na trhu byly papírové kelímky na kávu z Novopacké pražírny – zaznamenali jste tu změnu? A ten originální potisk! Máme radost.

Pan Kurek přivezl znovu kromě slovenských sýrů také flétnu koncovku a zahrál. Poprvé na trhu se objevil pan Krejcar ml. se svými bylinkami a zeleninou p. Krejcara st. Věříme, že k nám brzy zavítají znovu. A po dlouhé době nás svým vyprávěním, svým kolovrátkem a svými překrásnými pletenými hračkami potěšila paní Olšová. Přijede znovu na pouť – i s tvořivou dílničkou – budeme si moci vyrobit vlněné andílky.  (Pokračování textu…)

Více...
| 26.6.2018

Další trh proběhne v pátek 29. 6.

farmářský trh v Jilemnici

Paní Olšová se svým kolovrátkem se na trhu ráda věnuje dětem.

První letní farmářský trh se blíží, aktuální seznam prodejců naleznete zde. Účast dnes potvrdila i paní Iva Olšová, „ovčí babička“, s ručně vyráběnými výrobky z ovčí vlny, těšíme se na vlněné pohlazení…

Přijďte se inspirovat, přijďte si nakoupit, jste srdečně zváni!

Více...
| 25.6.2018

Podpořte vznik jilemnické pouťové střelnice

Model jilemnické pouťové střelnice

Letos připravujeme druhý ročník Pouťových farmářských trhů na prostranství u kostela sv. Vavřince. Uskuteční se v sobotu 11. srpna. Rády bychom zde otevřely Jilemnickou pouťovou střelnici. Bude to originální dřevěná střelnice s malbou od paní Jaroslavy Kunátové s motivem staročeské pouti na jilemnickém náměstí, do které se bude střílet ze dřevěných kuší. Střelnice bude 3,2 m široká a 2 m vysoká. (Model střelnice  je ke shlédnutí na přiloženém obrázku.) Střelnice bude letos i v dalších letech zdrojem příjmů, které chceme věnovat na zajištění programu Pouťových farmářských trhů. Prostředky získané z provozu střelnice přispějí k zachování udržitelnosti Pouťových farmářských trhů a v lepším případě též k jejich rozvoji.

Pro výrobu dřevěné střelnice a vůbec realizaci celého záměru potřebujeme zaplatit práci truhláře a materiál na konstrukci, pořídit plechové destičky do okének střelnice, nakoupit barvy a nechat střelnici namalovat a zadat výrobu dřevěných kuší na střílení. Dohromady potřebujeme 20.000 Kč.

Máte chuť nám pomoci s financováním? Na projekt jilemnické pouťové střelnice můžete přispět – libovolnou částkou. Každá koruna pomůže.

(Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...