Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 1.3.2017

První farmářský trh roku 2017 proběhne v Jilemnici 24. března

Sněhy v podhůří už na slunečných stráních definitivně roztály, teploty v noci již několik dní neklesají pod nulu a příroda se začíná probouzet. Bledule začaly kvést a i včely už vylétly. Cítíte ty vůně?

S rostoucími venkovními teplotami zase pobýváme častěji venku. Také pro trhy jsou již podmínky příznivější. Dovolujeme si Vás pozvat na první farmářský trh roku 2017, proběhne v pátek 24. 3. na Masarykově náměstí v Jilemnici. (Pokračování textu…)

Více...
| 19.12.2016

PF 2017

Více...
| 19.12.2016

Holandské sýry od paní Akkelien Nijdam

Paní Akkelien Nijdam při práci

V letošním roce vozí holandské sýry do Jilemnice na farmářský trh hlavně paní Akkelien Niijdam z Dolního Lánova. Byla jsem zvědavá, jak se k prodeji sýrů dostala, kde nakupuje sýry, proč bydlí v Dolním Lánově a ještě na mnoho dalších podrobností, tak jsem paní Akkelien požádala o rozhovor. Tady je: (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...