Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 18.6.2018

Farmářský sýr s rajčátky farmy Dolenec byl oceněn

Farmářský sýr s rajčátky z mléčné farmy Dolenec, regionální potravina 2018

Na uplynulém trhu jsme mohli mimo jiné obdivovat i relativně nový produkt farmy Dolenec ze Zlaté Olešnice – farmářský sýr s rajčátky. Ten byl v roce 2018 oceněn jako „regionální potravina“ v kategorii „sýry (včetně tvarohu)“. Gratulujeme a vychutnáváme!

Novinkou byl stánek se slovenskými sýry převážně ze Zázrivé, které k nám přivezl pan Kurek. Lidová flétna „koncovka“ u nás na trhu zněla poprvé, stejně jako ovčí zvonek. Již nyní víme, že slovenské sýry budou na příštím trhu znovu k dostání. (Pokračování textu…)

Více...
| 12.6.2018

Pouťové farmářské trhy 2018

Netradiční akce na netradičním místě o tradiční Svatovavřinecké pouti v Jilemnici dne 11. srpna 2018 – Pouťové farmářské trhy u kostela sv. Vavřince. Od 8:00 do 17:00 hodin se můžete těšit na známé prodejce z farmářských trhů, kteří budou prodávat v pouťové atmosféře s živou hudbou, tvořivými dílnami, tradičními pouťovými atrakcemi či řemeslnými stánky.

(Pokračování textu…)

Více...
| 12.6.2018

Trh 15. 6. tentokrát bez kávy

Stánek se slovenskými sýrovými specialitami 

Na nadcházejícím trhu budeme mít možnost po delší době znovu zakoupit slovenské sýrové speciality, v nabídce budou ovčí sýr, kozí sýr, oštiepok, parenica, žinčice, jogurt z ovčího mléka, máslo, brynza atp.

Stánků se tentokrát sejde méně, několik prodejců se předem omluvilo. (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...