Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 20.12.2017

PF 2018

Více...
| 19.11.2017

Po posledním trhu

farmářské trhy v Jilemnici

Koníci paní Martiny Hofmanové z Nové Paky

K letošnímu poslednímu farmářskému trhu bylo počasí shovívavé – žádné odklízení sněhu, žádný vichr, po část trhu nás dokonce svými paprsky hýčkalo podzimní slunce a rozehřívalo zkřehlé prsty. Na trhu byly k dostání kromě již tradičních dobrot  a výrobků i novinky. Důkladností a precizností našich babiček zavoněl stánek s mastmi a krémy paní Lucie Adámkové. Na těchto stránkách se o paní Adámkové vbrzku dočtete i několik podrobností. Mnohé také určitě zaujaly textilní hračky paní Martiny Hofmanové. Obě dámy prezentují svou tvorbu i na webových stránkách, jejich adresy najdete zde. Zajímavým zpestřením byla nabídka mrazem sušeného ovoce. Veliký byl výběr proutěných výrobků pana Jirsy. Nově bylo na trhu i ručně vyráběné dřevěné kuchyňské náčiní a doplňky do kuchyně. 

Rádi Vám také touto cestou předáváme informaci o tom, že mléčné výrobky z farmy Dolenec ve Zlaté Olešnici budou přes zimu k dostání ve vinotéce Pohoda v Dolení ulici, kde je nově zřízen i prodej farmářských produktů.

(Pokračování textu…)

Více...
| 13.11.2017

Poslední farmářský trh roku 2017

Letošní poslední trh proběhne netradičně ve čtvrtek 16. 11. V pátek 17. 11. budeme slavit státní svátek a trh nebude.

Na trhu se před koncem sezony objeví hned tři novinky: stánek paní Jirsové s proutěnými výrobky a dřevěným kuchyňským náčiním a doplňky, dále stánek s mrazem sušeným ovocem a müssli. Svoje domácí masti a krémy přiveze představit paní Lucie Adámková z Vrchlabí. Přijďte se inspirovat, ochutnávat, nakupovat, a taky tak trošku již nasávat předadventní náladu. Jste srdečně zváni! (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...