Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 25.4.2017

Po pátečním trhu

Ručně skládané květiny vozí z chráněné dílny na trh paní Janďourková.

Na chladném pátečním trhu chyběli někteří naši oblíbení prodejci, přesto bylo z čeho vybírat. Po dlouhé době bylo možné na trhu zakoupit valašské frgále a také oblíbené trubičky plněné sněhem paní Řihákové ze Zlína. Také výrobky z rakytníku a byliny se na trhu objevily po delší době, stejně jako medvědí česnek. Na příští trh chystáme novinku – uzeniny a další výrobky z masa pana Čermáka z Frýdštejna. O podrobnostech Vás budeme informovat. Několik fotografií z trhu najdete zde. (Pokračování textu…)

Více...
| 20.4.2017

Z pátečního trhu se omlouvá vysocká pekárna

Dnes odpoledne se z trhu omluvilo Krakonošovo pekařství ve Vysokém nad Jizerou. Důvodem jsou personální problémy. Vedení pekařství připravuje změny, zvažuje rozšířit řady svých pracovníků o nového člena, který by se věnoval výhradně trhům, ve hře je i nová podoba stánku pro prodej pečiva na trzích. Od příštího trhu bychom měli mít možnost nakupovat výtečné pečivo z parní pece Krakonošova pekařství ve Vysokém nad Jizerou již pravidelně. Držíme palce, ať se vše podaří. Děkujeme za pochopení.

Více...
| 19.4.2017

Aktuality k nadcházejícímu trhu

 I nadcházející trh bude chladný. Předpověď počasí na pátek dopoledne předpokládá dokonce teploty pod nulou. Z tohoto důvodu nepřijede se sadbou ani pan Šmíd, ani pan Hnízdo. Po delší přestávce budou naopak na trhu k dostání frgále, med včel pana Másla z Libštátu, rakytníkové výrobky firmy RAKYT, doma pečené sušenky paní Janďourkové, výrobky chráněných dílen, zejména mýdla (na stánku paní Janďourkové) a také medvědí česnek. Průběžně aktualizovaný přehled prodejců naleznete zde.

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...