Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 23.8.2016

Třetí prázdninový trh

farmářské trhy v JilemniciPo měsíční odmlce Vás opět srdečně zveme na farmářský trh, který se uskuteční v pátek 26. srpna od 7 do 15 hodin. Poslední prázdninový trh je opět trochu poznamenaný dovolenými, ale věříme, že i tak budeme mít z čeho vybírat.

Jedině na tomto trhu najdete stánek s česnekem od manželů Mihulkových z Litoměřicka, kteří přijedou prodat své přebytky.
Z personálních důvodů opět nepřijede Krakonošovo pekařství ani Hukvaldská pekárna. Čerstvé pečivo však chybět nebude. Na stánku se Špaldovým mlsáním najdete kromě dobrot ze špaldové mouky i pečivo ze studenecké pekárny.
Med bude tentokrát k dostání na dvou řemeslných stáncích. (Pokračování textu…)

Více...
| 4.8.2016

Trojka design

IMG_0305 trojkaNa minulém trhu jsme mohli znovu obdivovat oblečení z čisté bavlny pletené v Čechách a šité ve Víchové nad Jizerou pod značkou TROJKA design (paní Peterová). Jedná se o malou ryze českou firmu, kde na zakázku dle přání, požadavků a představ zákazníka ušijí na míru trička, spodní košilky, tílka, noční košile, pyžama, trenýrky, kraťasy a další oblečení. Oblečení je z čisté bavlny v několika barevných variacích – v barvách bílá, béžová, jemná khaki, jemný proužek ad. Stánek s bavlněným oblečením z Víchové nad Jizerou budeme moci na trhu okukovat i příště (26.8.). (Pokračování textu…)

Více...
| 28.7.2016

Těsně před trhem 29.7. (už zítra)

Omlouváme se všem, kdo se na trhu stavují pro výtečné čerstvé pečivo z Krakonošova pekařství z Vysokého nad Jizerou. Z personálních důvodů se z nadcházejícího trhu vysocká pekárna omluvila. Na místě stánku Krakonošova pekařství najdete stánek paní Otavové – Špaldové mlsání, kde bude možné tentokrát výjimečně zakoupit kromě tradičního špaldového pečiva i jiné druhy pekařských výrobků (z pekárny ve Studenci). Dnes také potvrdil pan Brož, že na trh přiveze meruňky z jižní Moravy. „Broskvomeruňky“ Katarina, které chtěl na nadcházející trh také přivézt, ale bohužel podle nejaktuálnějších informací ještě nejsou dostatečně zralé a podtrhávat se nebudou. Tak snad příště. Těšíme se na Vás!

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...
ovce_farmářské trhy v Jilemnici

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...
IMG_8869menší

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...