Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 24.10.2016

Pozor změna! Trhy prodlužujeme až do začátku prosince!

letak_2016_barva4Již delší dobu zaznamenáváme zájem veřejnosti o prodloužení trhů až do začátku prosince, na uplynulém trhu jsme navíc zaznamenali i zájem prodejců – o totéž. Proto jsme se rozhodli, že sezonu letošních farmářských trhů – dá-li počasí – ještě o jeden prodloužíme. Měly by tedy proběhnout ještě tři trhy: 4. 11., 18. 11. a 2. 12. – ten bude poslední, trochu více řemeslný. O týden později, 10. 12., pak  SD Jilm pořádá ještě tradiční vánoční jarmark.

Přikládám také pár obrázků z posledního trhu, fotografie najdete i na našem facebookovém profilu. Poprvé k nám zavítala paní Sušková se svými domácími sirupy (Babiččiny sirupy) slazenými bílým nebo třtinovým cukrem… (Pokračování textu…)

Více...
| 18.10.2016

21. 10. – farmářský trh v Jilemnici na náměstí

Farmářské trhy v JilemniciI tento týden proběhne jeden z posledních letošních farmářských trhů v Jilemnici na Masarykově náměstí. Otvírací dobu trhu jsme z důvodu ročního období, vlhkosti vzduchu, počasí ap. posunuly na 7:30. Úplnou novinkou na trhu budou poctivé Babiččiny sirupy paní Suškové z Vrchlabí. Pan Kučera (farma Rubín Lužany) přiveze jak ovoce (jablka, hrušky), tak i čerstvé mošty. Objevit by se měl po delší odmlce znovu  i stánek s Valašskými frgály Cyrilova pekařství a cukrářství z Valašského Meziříčí. Z řemeslných stánků zmiňuji paní Albrechtovou z Horní Branné s šitými taškami, čepičkami a dalšími zejména šitými výrobky /nejen/pro děti.

Na pátečním trhu najdete všechny tyto prodejce:

(Pokračování textu…)

Více...
| 16.10.2016

Změna otvírací doby – začátek posunut na 7:30

Vážení příznivci a návštěvníci našeho trhu, otvírací dobu trhu jsme s ohledem na roční období, světelné podmínky a počasí vůbec posunuli na 7:30. Ještě tři trhy do konce trhové sezony budeme začínat v 7:30. Jste srdečně zváni!

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...
ovce_farmářské trhy v Jilemnici

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...
IMG_8869menší

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...