| 20.12.2018

PF 2019

Více...
| 20.12.2018

Závěrečný farmářský trh

V pátek 30. 11. proběhl poslední letošní farmářský trh. Pár záběrů je možné shlédnout zde.

Více...
| 25.11.2018

Poslední letošní trh již tento pátek – přijdete se podívat?

Srdečně Vás zveme na letošní poslední farmářský trh!
Pro zahřátí v chladném listopadovém počasí připraví na trh paní Novotná (Uzeniny Nosek) svařené moravské víno, včelař pan Máslo horkou medovinu a chybět nebude Novopacká káva.
Paní Akkelien přiveze čerstvou zásilku holandských sýrů. Na minulém trhu chyběla, protože pro ně jela do Holandska.
Mlsání bude dost – originální zdravější u Špaldového mlsání, cukrovější u Valašských frgálů a od Vysocké pekárny.
Ze slaných dobrot budeme moci ochutnat výrobky na stánku uzenářství Nosek ze Studence a slovenské sýry.
Snad nám nebude moc chumelit či pršet a budeme moci přivítat na trhu také několik výrobců řemeslných výrobků (ti by nedorazili, pokud by bylo moc vlhko – textil a dekorace by se znehodnocovaly). Chystají se k nám:
– Katka Rachmetov z Turnova šije kabelky, sponkovníčky, penály, kapsičky, obaly na mobily atd.
– Dílna Hama – Lucie Plecháčová z Lánova šije zástěrky, pytlíčky, kapsáře, bytový textil.
– Aneta Vízková z Nového Bydžova s věnci, zimními dekoracemi a výbavičkou pro miminka. (Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...