Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 15.3.2018

První farmářský trh se uskuteční v pátek 23. 3.

Vážení přátelé, příznivci lokálního obchodování a dobrot z trhu, dovolujeme si Vás pozvat na první letošní farmářský trh. Uskuteční se v pátek 23. 3. na Masarykově náměstí v Jilemnici. Otvírací doba trhu je pro letošní rok zkrácená a bude od 7 do 14 hodin.

První trh bude ještě předvelikonoční a tak na něm budou k dostání nejen tradiční farmářské dobroty dle ročního období, ale také jarní dekorace a velikonoční zboží.

Je nám ctí na trhu přivítat též stánek jilemnické montessori školky z.s. Na Horu. Učitelky, rodiče a děti ze školky připravily na trh jarní dekorace a napekly nejrůznější dobroty. U stánku montessori školky se budete též moci dozvědět o principech montessori, budete se moci setkat s lidmi, které Marie Montessori svým životem inspirovala a budete též moci přijmout pozvání na den otevřených dveří do školky, který se uskuteční v dubnu. Výtěžek z prodeje bude použit na pořízení nových pomůcek do školky.   (Pokračování textu…)

Více...
| 15.3.2018

Ten dělá to a ten zas tohle

Jarní inspiraci naleznete třeba i na jarní tržnici klubu žen v Jablonci nad Jizerou. Podrobnosti naleznete v přiložené pozvánce.

Více...
| 22.2.2018

Již za týden začínáme!

Zima se ještě hlásí o slovo, na náměstí stojí sněhová socha Krakonoše, ale čas postupuje a první farmářský trh letošního roku se blíží. Uskuteční se v pátek 23. března.

Aktuální novinkou a změnou je úprava otvírací doby, ta bude pro všechny letošní trhy zkrácená o hodinu a bude od 7 do 14 hodin.
Další podrobnosti budeme doplňovat průběžně na tyto webové stránky a na náš facebookový profil.
Těšíme se na viděnou, na nákupy a setkávání, jste srdečně zváni!
Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...