Slide 1 link TextSlide 2 link Text
Slide 1 link Text
Slide 2 link Text
| 8.6.2017

Fotografie z trhu (2. 6.)

farmářské trhy Jilemnice

Paní Ilona Krause ve svém království

Níže najdete několik momentek z posledního trhu. Řadu fotografií je možné nalézt také zde ve starších článcích a na našich fb stránkách.

(Pokračování textu…)

Více...
| 31.5.2017

Náměstím v pátek 2. 6. projedou i účastníci cyklotour Na kole dětem

V pátek proběhne na náměstí nejen další farmářský trh, ale také doprovodný program akce Na kole dětem. Veřejná „cyklotour“ Na kole dětem je sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí. Letos se koná již poosmé. V pátek 2. 6. začne doprovodný program (výroba originálních placek, či tzv. „buttonů“, policejní kvíz, hudba) k této akci ve 14:00, příjezd účastníků „cyklotour“ se předpokládá kolem 15:15. Více informací o akci Na kole dětem, a to včetně podrobné trasy, je možné nalézt a prostudovat zde.

Více...
| 30.5.2017

První červnový – 2. 6. 2017

Farmářské trhy Jilemnice

Pan Šmíd prodává na našem trhu v těchto pozdně jarních dnech hlavně sadbu

Vážení příznivci lokálních, kvalitních a tradičních a s radostí vyráběných potravin a výrobků, dovolujeme si Vás pozvat na další farmářský trh, který se uskuteční tento pátek 2. 6. K dostání budou dobroty našich oblíbených stálých prodejců – chybět nebudou Vysocká pekárna, Novopacká pražírna, mlékárna Dolenec, zelenina pánů Kuchařů, víno z vinotéky paní Kašparové, med z Libštátu, špaldové mlsání, slovenské a holandské sýry. (Paní Akkelien s holandskými sýry zůstává na trzích v horkých dnech jen do oběda.) V nabídce trhu bude stále ještě i sadba pana Hnízda a pana Šmída. Tak trochu překvapením budou dva stánky s výrobky z masa – Uzeniny Nosek a Třeboňský kapr. Aktuální informace pro Vás zjišťujeme. Podrobněji se o trhu a o prodejcích můžete dočíst zde.

(Pokračování textu…)

Více...
farmářské trhy v Jilemnici

Proč farmářské trhy v Jilemnici?

K záměru obnovit v Jilemnici tradici farmářských trhů nás vedla snaha rozšířit nabídku kvalitních produktů dostupných v Jilemnici. Chceme přiblížit místní produkty místním kupujícím a nabídnout čerstvé potraviny. Klademe důraz na regionální původ a prodej přímo od producentů. V nabídce bude i doplňkový sortiment např. řemeslných výrobků, výrobků chráněných dílen apod. Podporujeme zdravý životní styl, českou produkci, poctivé producenty. Usilujeme o komplexnost sortimentu.

Více...

Jsou v Čechách farmáři?

Do tzv. Desatera problémů Jilemnice nominovali občané města v roce 2014 na páté místo „Možnost znovuotevření farmářských trhů s místními produkty“. Ve vyhodnocení ankety zveřejněné na internetových stránkách města Jilemnice najdeme kromě této informace hned i vyjádření občanů související s tímto tématem, a sice: „Nevyhovuje nám název farmářské trhy, jsou to zemědělci, rolníci …“ Proč vlastně označujeme trhy se zemědělskými produkty jako „farmářské“? Na věc můžeme pohlížet z několika úhlů.

Více...

Přímo od farmářů či výrobců

cedule_KodexHlásíme se k principům Kodexu farmářských trhů, také proto najdete na farmářských trzích v Jilemnici převážně výrobky z regionu prodávané přímo výrobci nebo jimi pověřenými osobami. Pro Vaši lepší orientaci na trhu označujeme stánky nabízející zboží přímo od farmářů nebo výrobců potravin tímto plakátkem.

Více...