Férová snídaně v Jilemnici v sobotu 12. 5.

Jako spolupořadatelé si Vás dovolujeme pozvat  na FÉROVOU SNÍDANI, která se uskuteční v sobotu 12. 5. 2018 v 10:00 na farní zahradě sboru Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 268, Jilemnice).
Férová snídaně je celorepublikový piknikový happening na podporu pěstitelů v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.
Piknik zahájí Klára Hálová a Michaela Vitáková hrou na violoncella. Společně posnídáme vlastní donesené dobroty vyrobené pokud možno z fairtradových nebo lokálních surovin, které si budeme moci navzájem ochutnávat a tak se inspirovat a objevovat nové recepty. Férová snídaně není jen o fair trade surovinách jako jsou kakao, třtinový cukr, kokos, čokoláda, káva nebo čaj, ale také o surovinách, které pocházejí od místních výrobců nebo přímo z vaší zahrádky (med, sýry, mléko, zelenina, vajíčka ad.) Můžete tak upéct bábovku, koláč nebo chléb, vyrobit pomazánku ze sousedovic vajíček či přinést první jarní výpěstky ze své zahrádky nebo marmeládu z vlastního ovoce. Na místě pak bude k dispozici horká voda (na zalití donesené kávy nebo čaje), prostor k sezení a také čerstvě upečené palačinky.
S sebou deku nebo něco jiného na sezení a dobrotu z lokálních nebo fair trade surovin. Hodit se bude i hrneček a talířek.

Pro děti bude připravená malá hudební dílnička.
Několik fair trade receptů a další inspiraci k tématu najdete na webu www.ferovasnidane.cz.
Férovou snídani pořádají Farmářské trhy Jilemnice a sbor Českobratrské církve evangelické, celorepublikovým koordinátorem je společnost NaZemi.
Na viděnou se těší Juliana Kostečková, Lea Vejclová a Petra Fišerová.