První farmářský trh se uskuteční v pátek 23. 3.

Vážení přátelé, příznivci lokálního obchodování a dobrot z trhu, dovolujeme si Vás pozvat na první letošní farmářský trh. Uskuteční se v pátek 23. 3. na Masarykově náměstí v Jilemnici. Otvírací doba trhu je pro letošní rok zkrácená a bude od 7 do 14 hodin.

První trh bude ještě předvelikonoční a tak na něm budou k dostání nejen tradiční farmářské dobroty dle ročního období, ale také jarní dekorace a velikonoční zboží.

Je nám ctí na trhu přivítat též stánek jilemnické montessori školky z.s. Na Horu. Učitelky, rodiče a děti ze školky připravily na trh jarní dekorace a napekly nejrůznější dobroty. U stánku montessori školky se budete též moci dozvědět o principech montessori, budete se moci setkat s lidmi, které Marie Montessori svým životem inspirovala a budete též moci přijmout pozvání na den otevřených dveří do školky, který se uskuteční v dubnu. Výtěžek z prodeje bude použit na pořízení nových pomůcek do školky.  

Po zimní přestávce budeme moci zakusit špaldové pečivo paní Otavové, s první jarní zeleninou přijedou páni Kuchařové z Pískové Lhoty, na zahřátí bude k dostání horká medovina ve stánku nejen s vínem u paní Kašparové a také lahodná káva z Novopacké pražírny, na posílení imunity i jen tak pro oslazení budou k dostání sirupy paní Suškové a také rakytníkové výrobky firmy Rakyt, k dostání bude koření, holandské sýry, valašské frgále, sušenky z ghí, vybraný sortiment uzenin pana Noska ze Studence přiveze paní Novotná, stejně tak jako tmavé pečivo ze studenecké pekárny pana Hamáčka. Na první trh se přihlásila i mlékárna ze Zlaté Olešnice a Krakonošovo pekařství z Vysokého nad Jizerou.

Pan Máslo přiveze z Libštátu kromě medu také pomlázky, paní Hanzlíčková našila jarní dekorační zboží a bytové doplňky, jarní zboží si připravila i paní Barátová. Masti a krémy převážně s výtažky z konopí přiveze znovu pan Mistecký (zástupce české firmy VIVACO). S nejrůznějším v Roprachticích ručně šitým převážně dětským oblečením z úpletových a softshellových materiálů přijede paní Farská.

Další podrobnosti budeme doplňovat průběžně. Aktuální seznam prodejců naleznete zde. Informace naleznete i na našem facebookovém profilu. Těšíme se na viděnou, na nákupy a setkávání, jste srdečně zváni!