První listopadový přivítá hned dva nováčky

Šité rybičky z dílny paní Plecháčové (fotografie převzata z https://www.dilnahama.cz/)

V první den podzimních prázdnin bych Vás ráda všechny pozvala na další jilemnický farmářský trh. Trh to bude již značně podzimní – v době zimního času s chladnými rány a posunutou otvírací dobou. Začínáme v 7:30. Sezónních produktů ubývá, i když nabídka zeleniny rodiny Kuchařových byla ještě minule přepestrá. Zářila dýněmi a mrkví a voněla koprem a cibulovou natí a lákala letošními bramborami a domácími vajíčky. Nabídka na trhu může být ovlivněná počasím, ranní mrazy zelenině škodí. Tradiční sortiment trhu bude i tentokrát zahrnovat kromě popisované zeleniny: med, pan Máslo přiveze znovu i horkou medovinu a také vlastnoručně vyráběné svíčky z včelího vosku, pečivo z Vysokého nad Jizerou, špaldové dobroty paní Otavové, holandské sýry, kávu z Novopacké pražírny, uzeniny ze Studence, koření, slovenské sýry. K dostání budou znovu i jablka z Lužan. Mám velkou radost, že se u nás na trhu zalíbilo prodejcům valašských frgálů, rozhodli se přijet i tento pátek – pro velký zájem a oblibu nakupujících. Po dlouhé době se k nám vrátí také paní Švédová s výrobky z rakytníku firmy Rakyt a paní Janďourková s domácím pečivem a doplňkovým prodejem výrobků chráněných dílen. S dalším sortimentem potravinového zboží k nám znovu zavítají Jirsovi – přivezou Krakonošovy dobroty (čaje, sušenky, šťávy a další zboží).

Z řemesel se u nás na trhu poprvé objeví paní Plecháčová se svými překrásnými, vlastnoručně navrženými a ušitými dekoracemi, doplňky, taškami, kapsami, sáčky, ozdobami a dalším zbožím. Pokochat se nápaditostí a rozmanitostí výrobků dílny paní Plecháčové HAMA můžeme ještě před trhem, a to na jejích internetových stránkách. Výrobky paní Plecháčové nesou hrdou značku KRKONOŠE – originální produkt.

Po dlouhé době k nám zavítá také paní Hrubá z Poniklé se svými podzimními dekoracemi, panáčky – podzimníčky. Letos prý vypadají úplně jinak než loni na podzim, tak se nechme překvapit.

Z nepotravinového zboží budou k mání ještě proutěné výrobky a také masti konopné a jiné.

Přijďte se inspirovat, ochutnávat a třeba už i nakoupit první vánoční dárky, vybírat bude z čeho. Jste srdečně zváni!

Aktuální seznam prodejců a podrobnosti o našich prodejcích jsou umístěné zde.